Feniks Komfort Eko Na Ekogroszek + Moduł Internetowy + Analizator jakości spalin

11,379.50 17,540.00 

Wyczyść

Kolorystyka kotła

Oferujemy możliwość konfiguracji kotła w zakresie kolorystyki. Nasi Klienci mogą wybrać zarówno kocioł w jednym wariancie kolorystycznym, jak i kocioł dwukolorowy (drzwi i kosz w jednym kolorze, osobny kolor dla całego korpusu pieca). Nasza paleta kolorystyczna zawiera 4 kolory: czerwony, czarny, szary i granatowy.

Piec z podajnikiem 5 klasy na ekogroszek Feniks Komfort Eko

Kocioł Feniks z podajnikiem żeliwnym na ekogroszek o funkcjonalny i długowieczny kocioł służący do ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej. Kocioł został wykonany z materiałów najwyższej jakości, które zapewniają mu trwałość i solidność wykonania. Jest urządzeniem w pełni ekologicznym i ekonomicznym. Łączy niską emisję zanieczyszczeń z wysoką sprawnością. Spełnia wymogi najbardziej restrykcyjnej normy: PN-EN 303-5:2012 oraz wymogi ekoprojektu UE na rok 2020 tzw. ECODESIGN

 

 • Ogrzewa od 50m2 do 240m2 (w zależności od mocy)
 • Ekologiczność – kocioł 5 klasy z dyrektywą EcoDesign emituje minimalną ilość spalin i szkodliwych substancji do środowiska
 • Wysoka sprawność kotła – wydajność kotła wynosi aż 90,2 % przy mocy minimalnej jak i nominalnej
 • Trwałość wykonania – kocioł wykonany jest z wysokogatunkowej blachy atestowanej o grubości 6 mm dzięki czemu cechuje się solidną budową, a elementy żeliwne zapewniają długowieczność produktu i jego niezawodność
 • Ekonomiczny – zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na ograniczenie strat ciepła, a tym samym na maksymalne oszczędzanie spalanego paliwa
 • Bezpieczeństwo użytkowania – kocioł spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnej normy kotłów CO – PN-EN 303-5:2012

 

 
 

Kocioł CO 5 Klasy i Ecodesign

Kotły 5 klasy i ECODESIGN to gwarancja ekonomiczności i ekologiczności . Proces spalania odbywa się z dbałością o środowisko naturalne.

 

Kotły dopasowane są do dzisiejszych, najbardziej restrykcyjnych wymogów. Spełniają polskie wymogi i unijne dyrektywy odnośnie urządzeń grzewczych. Każdy klient otrzymuje od nas odpowiednie certyfikaty.

 

Wysoka sprawność kotłów pozwala na oszczędne spalanie ekologicznych paliw.

Na życzenie klienta możemy zmienić konfigurację kotła. Klient wybiera:

– na którą stronę mają otwierać się drzwiczki kotła

– z której strony ma znajdować się podajnik

– jak ma zostać wyprowadzony czopuch (wyjście do komina): możliwość zmiany umiejscowienia względem tylnej ściany kotła oraz wysokości, na której ma się znajdować

– gdzie mają zostać umiejscowione przyłącza zasilania i powrotu oraz jaki ma być ich rozmiar

 

Układ podający z żeliwnym palnikiem i ślimakiem z żeliwa

Układ podający wraz z palnikiem retortowym w kształcie kwadratowym z okrągłym wgłębieniem PŻ5: podajnik retortowy stanowi integralną część kotła centralnego ogrzewania.

 

Dozuje paliwo stałe typu ekogroszek za pomocą żeliwnego ślimaka mieszczącego się w układzie podającym. Spalanie węgla następuje w palenisku retorty. Do napędu ślimaka podajnika służy motoreduktor składający się z zespolonych ze sobą silnika elektrycznego oraz reduktora.

 

Obudowę podajnika stanowi korpus żeliwny. Praca silnika regulowana jest łatwym w obsłudze mikroprocesorowym sterownikiem kotła. Do kotła dołączony zostaje wentylator.

 

Żeliwne elementy podajnika są odporne na działanie wysokich temperatur i korozję zapewniając tym samym długowieczność i bezawaryjność kotła

Sterownik OXI BORD 780

Regulator cechuje oryginalny design oraz duży, przejrzysty, kolorowy wyświetlacz 4,3 cala, który wraz z innowacyjnym podejściem do budowy interfejsu obsługi wyznacza nowe standardy na rynku urządzeń przeznaczonych do nadzorowania procesu spalania w kotłach.
 
Automatyka pozwala na precyzyjną regulację instalacji grzewczej zarówno w trybie pogodowym z wykorzystaniem krzywych grzewczych jak i w trybie czasowym, który umożliwia niezależne nastawy czasowe dla wszystkich obsługiwanych modułów.
 

Funkcjonalność:

 • Obsługa pompy CWU
 • Obsługa pompy C.O
 • Obsługa wentylatora
 • Płynna regulacja obrotów wentylatora
 • Sterowanie pogodowe
 • Tryb lato zima CWU
 • Ochrona przed Legionellą
 • Kontrola ilości pozostałego opału
 • Anty Stop
 • Funkcja ochrony przed zamarznięciem
 • Obsługa termostatu pokojowego kotła

 

Możliwa konfiguracja z analizatorem jakości spalin oraz modułem internetowym – umożliwia zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji mobilnej.

Analizator jakości procesu spalania BCA-02 ECO

Kompaktowe urządzenie kontrolno-pomiarowe służące do kompleksowej analizy parametrów spalania w kotłach na paliwo stałe. Urządzenie umożliwia odczyt takich parametrów jak temperatura spalin i zawartości tlenu w spalinach.
 
Wyświetlacz LED – parametry wyświetlane są na przejrzystym ekranie co wraz z intuicyjną obsługą urządzenia sprawia, że regulacja procesu spalania jest niezwykle prosta.
 
Parametry dostarczają do układu sterowania niezbędne sprzężenie zwrotne, które pozwalają na optymalizację i wzrost efektywności energetycznej regulowanego procesu. Wiedza ta umożliwia manualne dostosowanie parametrów pracy kotła i pozwala:
 

 • obniżać emisję związków szkodliwych zawartych w spalinach
 • poprawę jakości środowiska
 • znacząco obniżać koszty związane z ilością spalanego paliwa.

 

 • Samodzielna praca urządzenia – bez konieczności integrowania z inną automatyką.
 • Możliwość konfiguracji ze sterownikiem – który będąc podłączony do modułu internetowego pozwala na wyświetlanie parametrów analizatora na sterowniku oraz umożliwia sterowanie przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej.

Moduł internetowy Media Bord 200

Nowoczesny moduł Internetowy, który rozszerza możliwości systemu o zdalny dostęp i kontrolę sterownika oraz analizatora przez komputer, telefon czy tablet.
 
Oba urządzenia podłącza się do modułu, dzięki czemu mogą one wspólnie funkcjonować i przekazywać informacje z analizatora na główny sterownik.
 
Podłączenie urządzeń do modułu umożliwia:

 • zdalne sterowanie produktami poprzez stronę internetową lub dedykowaną aplikację mobilną.
 • zdalną kontrolę pracy kotła, kompletnej instalacji grzewczej oraz stanów alarmowych
 • podgląd stanu pracy poszczególnych urządzeń

Możliwości komunikacyjne urządzenia umożliwiają zarówno przewodowy jak i bezprzewodowy sposób podłączenia do Internetu.
 
Zestaw z urządzeniem zawiera:

 • zasilacz dc 5v (1,5m)
 • antenę
 • kabel sieciowy RJ45 (3m)
 • dwużyłowy przewód przyłączeniowy (2m)

Osuszacz do paliwa

W kotle zamontowany został osuszacz do paliwa, który znajduje się przy koszu zasypowym. Ma on za zadanie usuwać wilgoć z opału, dzięki czemu będzie się spalał lepiej i nie zalegał. Tym samym podnosi on sprawność procesu spalania jednocześnie wydłużając żywotność zasobnika kotła chroniąc go przed korozją.

Raty 0 %

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kupno wysokiej jakości kotła jest dość kosztowne. Jednorazowe wydanie tak dużej kwoty pieniędzy z pewnością może nadwyrężyć domowy budżet. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy stworzyć możliwość zakupu naszych kotłów na raty, co więcej bez odsetek! Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla udzielonego przez nas kredytu ratalnego wynosi 0%!
 
Oznacza to, że Kotły Woźny Junior można zakupić na raty bez żadnych ukrytych kosztów dodatkowych. Klient płaci tylko i wyłącznie za produkt!
 
Zadzwoń, aby ustalić szczegóły z naszym konsultantem.