Feniks Kompact Bio na pellet

13,000.00 

999 w magazynie

Warianty

Korpus bez kosza

Wymiary z koszem

Szerokość

47 cm

84 cm

Wysokość

77 cm

140 cm

Kocioł Na Pellet Feniks Kompact Bio 17kW

Feniks Kompact BIO 14 to piec na pellet wyposażony w palnik oraz sterownik. Kocioł spełnia rygorystyczne normy emisyjne (otrzymał wymagane certyfikaty krajowe i unijne), dzięki czemu jest urządzeniem ekologicznym. Wyróżnia się również funkcjonalnością. W dużej mierze pracuje samodzielnie, optymalizując spalanie w oparciu o aktualne warunki (np. pogodowe). Wybierając Feniks Kompact BIO 14, otrzymasz odznaczenie klasy 5 oraz Ecodesign!

Kocioł może brać udział w programie CZYSTE POWIETRZE na rok 2023. Dotacja na kotły wynosi w tym przypadku od 6-9 tys. zł. Wszystko dzięki podwyższonemu standardowi spalania pelletu w tym kotle.

 

 

 

Na życzenie klienta możemy zmienić konfigurację kotła. Klient wybiera:

– na którą stronę mają otwierać się drzwiczki kotła

– jak ma zostać wyprowadzony czopuch (wyjście do komina): możliwość zmiany umiejscowienia względem tylnej ściany kotła oraz wysokości, na której ma się znajdować

– gdzie mają zostać umiejscowione przyłącza zasilania i powrotu oraz jaki ma być ich rozmiar

 

 

 

 

 

 

Model: Feniks Kompact BIO 17kW

✅ na pellet
✅ przyjazny dla środowiska naturalnego
✅ certyfikowany (jego zakup może wiązać się z otrzymaniem dofinansowania)
✅ bardzo wydajny
✅ sprzyja oszczędności opału
✅ niezawodny i bezawaryjny
✅ łatwy w czyszczeniu

 

 

Kocioł posiada palnik ELGOMAX, który jest urządzeniem prostym w obsłudze. Bezawaryjność podajnika gwarantują komponenty z najwyższej jakości materiałów. Elementy palnika cięte są laserowo, co gwarantuje im precyzję i wysoką jakość wykonania. Palnik posiada wbudowany wentylator oraz zapalarkę i fotodetektor (wykrywacz jasności płomienia). Każdy element jest łatwy w wymianie – nie ma potrzeby wzywać serwisu. Do palnika dołączona jest rura spiro oraz rura podająca ze ślimakiem. Każdy element podlegający wymianie jest dostępny u nas w ramach części zapasowych do natychmiastowej wysyłki.

Kocioł na pellet z certyfikatami klasy 5 oraz Ecodesign

Nasz kocioł na pellet posiada certyfikat 5 klasy oraz Ecodesign, które stanowią świadectwo ekonomiczności i ekologiczności oraz oznaczają, że proces spalania w piecu odbywa się z dbałością o środowisko naturalne.

➔ Certyfikat 5 klasy – oznaczenie dotyczy normy PN-EN 303-5:2012. Otrzymują go wyłącznie nowoczesne kotły grzewcze, które emitują możliwie najniższą ilość CO, pyłów i węgla organicznego do atmosfery oraz wyróżniają się wysoką sprawnością.

➔ Certyfikat Ecodesign – to dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która często nazywana jest Ekoprojektem. Kocioł, który ją otrzymuje, spełnia najbardziej restrykcyjne normy emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego.

✅ Zakup oferowanego pieca na pellet wiąże się z otrzymaniem odpowiednich certyfikatów, które pozwalają na ubieganie się o dofinansowanie na wymianę kotła i modernizację posiadanej kotłowni.

Piec na pellet – komu się przyda?

Kocioł na pellet jest jednocześnie urządzeniem tradycyjnym i nowoczesnym. Dzięki wyposażeniu w podajnik i zaawansowany sterownik pracuje praktycznie samodzielnie. Tym samym, znacząco ułatwia proces ogrzewania.

Piec na pellet sprawdzi się zarówno w przypadku tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynków mieszkalnych. Ze względu na posiadane certyfikaty spełni wymagania nawet tych osób, którym szczególnie leży na sercu troska o środowisko naturalne.

 

Dlaczego warto wybrać kocioł na pellet?

➔ Jest prosty w obsłudze (posiada sterownik z wyświetlaczem LCD oraz podajnik, które automatyzują pracę kotła).
➔ Ma duży kosz, co pozwala ograniczyć częstotliwość uzupełniania paliwa.
➔ Wyróżnia się wysoką sprawnością cieplną (ze względu na wydajność i małe spalanie sprzyja oszczędności paliwa oraz pieniędzy).
➔ Jest urządzeniem ekologicznym (nasz piec na pellet posiada stosowne certyfikaty, które potwierdzają, że jest przyjazny środowisku).
➔ Jest bardzo ustawny, dzięki czemu sprawdzi się nawet w przypadku niewielkich kotłowni.
➔ Ma prostą konstrukcję, dlatego działa niezawodnie i bezawaryjnie. Nieskomplikowana budowa znacząco ułatwia także jego czyszczenie.

W zestawie ze sterownikiem Control Touch!

Sterownik Control Touch wyróżnia się dużym i wyraźnym ekranem LCD. Tym samym, jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale także niezwykle funkcjonalny.

Urządzenie współpracuje z:

pompami (nawet czterema),
zaworem trójdrożny,
modułem internetowym,
czujnikiem pogodowym,
regulatorem pokojowym,
zbiornikiem paliwa (pozwala na podgląd jego zapełnienia),
palnikiem (zapewnia wgląd w jego aktualną moc).

Instrukcja obsługi i montażu kotła znajduje się tutaj