Kocioł na pellet PellPal

9,700.00 12,500.00 

Wyczyść

Kocioł PellPal

Kocioł PellPal z podajnikiem żeliwnym na pellet to funkcjonalny i długowieczny kocioł przeznaczony do ogrzewania budynków oraz wody użytkowej. Kocioł PellPal został wykonany z materiałów najwyższej jakości, które wpływają na jego trwałość i żywotność. Dzięki wyposażeniu w nowoczesny sterownik PellPal PID Pellet kocioł jest też bardzo łatwy w obsłudze.

– na kocioł można otrzymać dofinansowanie w ramach licznych projektów rządowych, które obejmują wiele polskich miast i gmin
– kocioł został wyposażony w nowoczesny osprzęt wysokiej jakości
– 100% ekologiczny – posiada posiada certyfikaty 5 klasa oraz EcoDesign
– kocioł prosty w obsłudze
– trwały, wytrzymały i bardzo żywotny
– ekonomiczny

Kocioł na pellet

Pellet to nic innego jak granulat, który produkuje się z biomasy (zwykle odpadów drzewnych i rolniczych). Ma niewielkie rozmiary, dlatego może być automatycznie podawany. Tym samym, jest bardzo komfortowy w użyciu. Z pewnością właśnie te cechy wpływają na ogromną popularność kotłów na pellet.

➔ Kocioł na pellet jest przyjazny środowisku oraz wygodny w użytkowaniu.

Czy kocioł na pellet jest ekologiczny?

Kocioł PellPal posiada certyfikat 5 klasy oraz spełnia wymagania EcoDesign, które świadczą o ekonomiczności i ekologiczności. Tym samym, możesz mieć pewność, że proces spalania w piecu PellPall odbywa się z dbałością o środowisko naturalne.

➔ Certyfikat 5 klasy – oznaczenie dotyczące normy PN-EN 303-5:2012, które otrzymują nowoczesne kotły grzewcze emitujące najmniejszą ilość CO, pyłów i węgla organicznego do atmosfery oraz charakteryzujące się wysoką sprawnością, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

➔ Certyfikat EcoDesign – dyrektywa Parlamentu Europejskiego (nazywana często „ekoprojektem”) spełnia najbardziej restrykcyjne normy emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego.

✅ Kupując nasz kocioł, otrzymasz odpowiednie certyfikaty, dzięki którym możesz uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca i modernizację swojej kotłowni.

Kocioł z podajnikiem stalowo-żeliwnym

Oferowany kocioł jest wyposażony w układ podający z żeliwnym palnikiem QPELL oraz ślimak z żeliwa.

➔ Kocioł dozuje paliwo stałe typu pellet za pomocą nowoczesnego ślimaka mieszczącego się w układzie podającym. Następnie opał jest zsypywany przez rurę spiro, co zabezpiecza zbiornik przed zaprószeniem w jego wnętrzu ognia.

➔ Żeliwne elementy podajnika są odporne na działanie wysokich temperatur i korozję, dzięki czemu wpływają na długowieczność i bezawaryjność kotła.

Sterownik PellPal PID Pellet

Kocioł jest wyposażony w sterownik PellPal PID Pellet, który automatycznie rozpala i gasi paliwo. Regulator steruje nie tylko procesem spalania, ale także wysokością temperatury. Do tego posiada specjalny moduł internetowy Safe IT, który pozwala na obsługiwanie go z poziomu strony internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Zalety regulatora PellPal PID Pellet:
– ogranicza konieczność kontaktu z urządzeniem,
– pozwala utrzymać jednolitą temperaturę w pomieszczeniach,
– automatycznie reguluje proces spalania,
– sprzyja oszczędności paliwa,
– utrzymuje niską temperaturę spalania,
– obsługuje zarówno podajnik i dmuchawę, jak i siłownik zaworu mniejszego, pompę c.o., pompę ładującą c.w.u. i zapalarkę automatyczną.

Kocioł z certyfikatami poświadczającymi jego zgodność z normami

Kocioł posiada dokumenty, które potwierdzają jego wysoką jakość oraz zgodność z najnowszymi polskimi i unijnymi normami w zakresie ochrony środowiska. Piece z takimi dokumentami są objęte korzystnymi programami dofinansowań ze środków krajowych i europejskich. Tym samym, otrzymany certyfikat uprawnia do ubieganie się o zwrot kosztów zakupionego kotła.

➔ Wysokość dofinansowania może wynieść nawet do 80% wartości brutto!

➔ Wszystkie certyfikaty n

adane zostały przez akredytowane laboratorium badawcze.

 

 

 

 

Do ceny dochodzi jeszcze koszt pierwszego uruchomienia kotła – 500zł
Pierwsze uruchomienie kotła musi być wykonane przez uprawnionego instalatora.