PellPal D

WYMIARY KOTŁA:

SZEROKOŚĆ: 44 cm

WYSOKOŚĆ: 127 cm

DŁUGOŚĆ CZOPUCHA: 30 CM

GŁĘBOKOŚĆ KOTŁA: 64 CM

ŚREDNICA CZOPUCHA: FI 160

WYSOKOŚĆ OD POSADZKI DO POCZĄTKU RURY: 103 CM

 

8,700.00 

KOCIOŁ NA DREWNO PELLPAL D ZGAZOWUJĄCY – MOC 16KW

Kocioł PellPal D o mocy 16 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni od 100 do 160 m2 a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania drewna a stosowany opał w tym urządzeniu grzewczym to drewno w postaci polan umieszczanych w komorze palniska jednorazowo przed rozpoczęciem spalania.

Kocioł PellPal D o mocy 16 kW posiada wysoką sprawność sięgającą 91,4 %. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3. 

Zakup kotła PELLPAL D pozwala na otrzymanie dofinansowania w przedziale 6000-9000 zł, w ramach programu CZYSTE POWIETRZE na rok 2023. Jest to bowiem urządzenie spalające opał  w ramach podwyższonego standardu.

Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy

Na życzenie klienta możemy zmienić konfigurację kotła. Klient wybiera:

– na którą stronę mają otwierać się drzwiczki kotła

– jak ma zostać wyprowadzony czopuch (wyjście do komina): możliwość zmiany umiejscowienia względem tylnej ściany kotła oraz wysokości, na której ma się znajdować

– gdzie mają zostać umiejscowione przyłącza zasilania i powrotu oraz jaki ma być ich rozmiar

 

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL D o mocy 16 kW

– znamionowa moc cieplna: 16 kW

– powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: od 100 do 160 m2

– sprawność cieplna: 91,4 %

– klasa energetyczna: A+

– ciśnienie robocze: 2 bary

– pojemność wodna kotła: 70 litrów

– maksymalna temperatura robocza: 95 OC

– ciąg kominowy: 0,24 mbar

– masa załadunku opału: 8,5 kg

– masa kotła: 315 kg

– pojemność zbiornika akumulacyjnego: 672 litry

Budowa kotła

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.

Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. W dolnej części kotła znajduje się palenisko wyposażone w ruszt żeliwny składający się z ułożonych obok siebie belek żeliwnych.

Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, załadunek opału, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach zaprojektowana została klapka, której pozycja regulowana jest poprzez miarkownik ciągu powietrza Regulus. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła. Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Na górze kotła znadują się również króćce służące do montażu miarkownika ciągu sterującego pracą klapki dopływu powietrza.

 

Paliwo podstawowe – polana drzew liściastych:

Wilgotność max. 12 – 20 %;
Wartość opałowa min.17,7 MJ/kg;
Średnica kłód Ø 30 do 120;
Długość kłód 240-260 mm (16,20 kW)