BUFOR WERSJA MINI POJEMNOŚĆ 150 L

Bufor – zbiornik akumulacyjny, w wersji MINI. Niezbędny element wielu typów instalacji grzewczych.

2,580.00 

ZBIORONIKI BUFOROWE ZBE mini – stanowią niezbędny element instalacji grzewczych zasilanych pompami ciepła lub kotłami na paliwo stałe z ręcznym zasypem na węgiel lub z ręcznym zasypem na drewno w ramach modeli zgazowujących.

  • Pełnią funkcję sprzęgła hydraulicznego, co gwarantuje bezpieczną i stabilną pracę układu w systemie grzewczym lub chłodzenia.
  • Ich główne zadanie to zwiększenie przepływu czynnika grzewczego przez wymiennik (kocioł c.o. lub pompa ciepła) oraz gdy wymagane jest zapewnienie czynnika grzewczego do odmrażania parownika w powietrznych pompach ciepła poprzez tzw. odwrócony obieg.

Zbiornik buforowy wykonany jest z czarnej stali węglowej o grubości 3 mm, co znacznie wydłuża jego żywotność. Zastosowanie tego typu materiału pozwala na stosowanie naszych buforów w instalacjach napełnianych wodą grzewczą lub glikolem i gwarantują pracę bufora na ciśnieniu max. do 0,3 MPa. Jako jedni z nielicznych, posiadamy w ofercie zbiorniki z izolacją dwuwarstwową. Jedna warstwa to 5-cio centymetrowa mata ALU LAMELLA MAT z jednostronną okładziną ze zbrojonej folii aluminiowej, drugą warstwę stanowi folia termoizolacyjna ALUFOX.

 

WYMIARY DLA ZBIORNIKA AKUMULACYJNEGO (BUFOR) 150 l pojemności:

WYSOKOŚĆ: 110 cm

SZEROKOŚĆ: 48 cm

SZEROKOŚĆ Z PRZYŁĄCZAMI: 55 cm

MAX. CIŚNIENIE: 3,0 bar

MAX. TEMPERATURA: 85 stopni Celsjusza

WAGA: 53 kg