Feniks Komfort Bio

13,900.00 14,900.00 

Wyczyść

20 kW

24 kW

Wysokość

149 cm

159 cm

Szerokość z koszem

130 cm

130 cm

Głębokość

63 cm

67 cm

Pojemność wodna

78 dm3

84 dm3

Waga zestawu z izolacją

380 kg

420 kg

Długość rury wyjścia do komina

25 cm

25 cm

Średnica rury

160 mm

160 mm

Ogrzewany metraż

od 160 - 200 m2

od 200 - 240 m2

Wysokość od posadzki do początku rury

153 cm

159 cm

Kolorystyka kotła

Oferujemy możliwość konfiguracji kotła w zakresie kolorystyki. Nasi Klienci mogą wybrać zarówno kocioł w jednym wariancie kolorystycznym, jak i kocioł dwukolorowy (drzwi i kosz w jednym kolorze, osobny kolor dla całego korpusu pieca). Nasza paleta kolorystyczna zawiera 4 kolory: czerwony, czarny, szary i granatowy.
 
Praca kotła może być sterowana za pomocą kilku rodzajów sterowników, które różnią się między sobą automatyką, a co za tym idzie również, ilością funkcjonalności oraz ceną. Wobec tego, wybór odpowiedniego sterownika zostawiamy w rękach naszych Klientów. Poniżej znajdą Państwo opisy wszystkich urządzeń, które są dopasowane do prezentowanego powyżej modelu i mocy kotła.

Piec z podajnikiem 5 klasy na ekogroszek i pellet Feniks Komfort Bio

Innowacyjny kocioł będący unikatowym rozwiązaniem na rynku kotlarskim – posiada certyfikat klasy 5 i ecodesign zarówno na ekogroszek jak i na pellet. Kocioł jest urządzeniem w pełni ekologicznym i ekonomicznym. Łączy niską emisję zanieczyszczeń z wysoką sprawnością. Spełnia wymogi najbardziej restrykcyjnej normy: PN-EN 303-5:2012 oraz wymogi ekoprojektu UE na rok 2020 tzw. ECODESIGN. Na produkt można otrzymać dofinansowanie w ramach licznych projektów rządowych, obejmujących wiele polskich miast i gmin

 

  • Ekologiczność – kocioł 5 klasy z dyrektywą EcoDesign emituje minimalną ilość spalin i szkodliwych substancji do środowiska
  • Wysoka sprawność kotła – wydajność kotła wynosi aż 90,2 % przy mocy minimalnej jak i nominalnej
  • Trwałość wykonania – kocioł wykonany jest z wysokogatunkowej blachy atestowanej o grubości 6 mm dzięki czemu cechuje się solidną budową
  • Ekonomiczny – zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na ograniczenie strat ciepła, a tym samym na maksymalne oszczędzanie spalanego paliwa
  • Bezpieczeństwo użytkowania – kocioł spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnej normy kotłów CO – PN-EN 303-5:2012
  • Ogrzewa od 160m2 do 240m2 (w zależności od mocy)
 
 

Kocioł CO 5 Klasy i Ecodesign

Kotły 5 klasy i ECODESIGN to gwarancja ekonomiczności i ekologiczności . Proces spalania odbywa się z dbałością o środowisko naturalne.

 

Kotły dopasowane są do dzisiejszych, najbardziej restrykcyjnych wymogów. Spełniają polskie wymogi i unijne dyrektywy odnośnie urządzeń grzewczych. Każdy klient otrzymuje od nas odpowiednie certyfikaty , dzięki którym może uzyskać dofinansowanie na wymianę kotła i modernizację kotłowni.

 

Wysoka sprawność kotłów pozwala na oszczędne spalanie ekologicznych paliw.

Na życzenie klienta możemy zmienić konfigurację kotła. Klient wybiera:

– na którą stronę mają otwierać się drzwiczki kotła

– z której strony ma znajdować się podajnik

– jak ma zostać wyprowadzony czopuch (wyjście do komina): możliwość zmiany umiejscowienia względem tylnej ściany kotła oraz wysokości, na której ma się znajdować

– gdzie mają zostać umiejscowione przyłącza zasilania i powrotu oraz jaki ma być ich rozmiar

 

Układ podający z kompletem rur potrzebnych do podłączenia kotła

Palnik PELLMET dołączany do kotła FENIKS KOMFORT BIO to prosta, trwała konstrukcja. Dorównuje swoimi możliwościami palnikom liderów rynku urządzeń do spalania pelletu. Jest to wersja ekonomiczna.
 
Znakomite rozwiązanie dla każdego, kto chce spalać „czyste” paliwo, ale uznawał poprzednie nowoczesne rozwiązania na rynku urządzeń grzewczych za zbyt kosztowne.

Sterownik Control Touch Pellet

Nowa atrakcyjna linia sterowników. Wyważona cena i możliwości tego sterownika dedykują go do większości instalacji domowych. Cechą szczególną jest prosta obsługa, wygodny duży i czytelny ekran. Dla instalatora przewidziany jest prosty system programowania sterownika w oparciu o pamięć PENDRIVE. Sterownik posiada złącze USB umożliwiające zapis i odczyt ustawień sterownika. Dodatkowo na jednym PENDRIV’ie możemy zapisać kilkanaście ustawień (np. dla różnych rodzajów instalacji). Możliwa jest aktualizacji oprogramowania sterownika, lub zmiana języka poprzez złącze USB i pamięć PENDRIVE.

Raty 0 %

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kupno wysokiej jakości kotła jest dość kosztowne. Jednorazowe wydanie tak dużej kwoty pieniędzy z pewnością może nadwyrężyć domowy budżet. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy stworzyć możliwość zakupu naszych kotłów na raty, co więcej bez odsetek! Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla udzielonego przez nas kredytu ratalnego wynosi 0%!
 
Oznacza to, że Kotły Woźny Junior można zakupić na raty bez żadnych ukrytych kosztów dodatkowych. Klient płaci tylko i wyłącznie za produkt!
 
Zadzwoń, aby ustalić szczegóły z naszym konsultantem.